Miasto przyszłości – jak technologie Smart City wspierają osoby z niepełnosprawnościami?

Miasto przyszłości – jak technologie Smart City wspierają osoby z niepełnosprawnościami?

Panele PTG podczas Kongresu 590

Polskie Towarzystwo Gospodarcze już po raz drugi zostało partnerem merytorycznym podczas Kongresu 590. Wydarzenie odbyło się 16 i 17 listopada 2017 roku w Jasionce koło Rzeszowa. Przygotowaliśmy w sumie 6 paneli, w których łącznie wystąpiło ponad 40 panelistów.

Uczestnicy przyjrzeli się funkcjonowaniu polskich branż, zaczynając od rolnictwa, a kończąc na panelu dotyczącym tak zwanego Miasta Przyszłości i technologii Smart City. Eksperci, przedstawiciele administracji oraz czołowi polscy przedsiębiorcy podzielili się swoją wiedzą. Poruszali tematykę różnych sektorów gospodarczych oraz wyzwań i szans rozwojowych.

„Smart City to nie tylko nowoczesne technologie, nowoczesne rozwiązania, ale właśnie w całej tej idei dobrze by było, gdyby zachodziła odpowiednia interakcja (…) To jest w sumie istota i najważniejsze w podejściu Smart City, żeby zauważyć człowieka i jego potrzeby i żeby była partycypacja społeczna w przygotowywaniu, ale także w zastosowywaniu różnego rodzaju rozwiązań skierowanych do poszczególnych miast opartych o najnowocześniejsze technologie (…)” – minister Adam Hamryszczak

Na naszej stronie zostaną opublikowane nagrania z każdego panelu przygotowanego przez Polskie Towarzystwo Gospodarcze.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego panelu „Miasto przyszłości – jak technologie Smart City wspierają osoby z niepełnosprawnościami?”.