Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) Partnerem Kolacji Biznesowej Polskiego Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) Partnerem Kolacji Biznesowej Polskiego Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie

Z radością informujemy, że Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) został Partnerem Kolacji Biznesowej Polskiego Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie.

Budowanie relacji biznesowych, czyli współpraca z Polskim Towarzystwem Gospodarczym.

Daj   sobie   szansę na zdobycie nowych klientów oraz rozwój swojej firmy!

Dlaczego warto przyjść na Kolację Biznesową PTG?

Poznasz nowych przedsiębiorców z Warszawy i nawiążesz relacje biznesowe.

Networking, o skuteczności którego przekonało się już wielu członków naszej organizacji. Spotkasz przedsiębiorców z wielu branż, do których na co dzień trudno jest dotrzeć. To Twoja szansa na pozyskanie nowych klientów, partnerów i dostawców. W końcu biznes to relacje! Te prawdziwe, wartościowe, inspirujące, oparte na wzajemnym zaufaniu, nie na nachalnych próbach sprzedaży swoich produktów czy usług. Jeśli chcesz nawiązać znajomości, wymienić się wiedzą i doświadczeniem, a to wszystko bez obaw o kłopoty z asertywnością – nasze wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Sposoby na rozwiązanie problemów biznesowych

W naszej społeczności nigdy nie jesteś sam ze swoimi wyzwaniami. Zawsze może liczyć na wsparcie sprawdzonych i zweryfikowanych ekspertów. Martwią Cię wysokie podatki i myślisz o korzystnej optymalizacji? Koszty Twojego biznesu rosną (np. gaz, prąd) i zastanawiasz się jak je ograniczyć? Chcesz zatrudniać zaangażowanych pracowników i usprawnić proces delegowania? Szukasz możliwości na pozyskanie finansowania? A może interesują Cię nowe sposoby pozyskiwania klientów i skuteczny marketing? Podczas naszego wydarzenia uzyskasz porady na różne problemy biznesowe. Prosto od doświadczonych przedsiębiorców, którzy zjedli zęby na prowadzeniu firmy w Polsce.

Wiedza prosto od praktyków

Zyskasz cenną wiedzę od praktyków na temat efektywnego i regularnego budowania relacji biznesowych. A to nie wszystko. Nasi prelegenci podzielą się swoją cenną wiedzą o tym, w jaki sposób można skorzystać ze wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego, oraz czy podmioty takie jak Fundacja Rodzinna i Fundacja z działalnością gospodarczą mogą być przydatnymi narzędziami w prowadzeniu projektów biznesowych.

Inspiracja

Motywacja, jakiej nie jesteś w stanie dać sobie sam! Inni przedsiębiorcy, ich sukcesy i energia sprawią, że wrócisz do codziennych wyzwań ze zdwojoną siłą! Zyskasz okazję do wymiany doświadczeń, przedstawienia swojej marki, wysłuchania pomysłów innych osób na jej rozwój. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele można zobaczyć, stając na moment z boku i konfrontując swoje wyobrażenia o branży z jej postrzeganiem przez innych przedsiębiorców.

Dodatkowo! Każdy uczestnik wydarzenia może otrzymać:

  • video na temat budowania sieci relacji,
  • ebook – przewodnik po relacjach biznesowych dla zapracowanych przedsiębiorców,
  • darmową konsultację podczas spotkania 1 na 1 o najlepszych praktykach networkingowych,
  • dostęp do prywatnej, zamkniętej grupy na Facebooku dla przedsiębiorców z całej Polski oraz lokalnej, biznesowej grupy wsparcia na Whatsappie,
  • możliwość zadawania konkretnych pytań dotyczących networkingu oraz umawiania się na spotkania 1:1.

Pierwsza prelekcja:

Wsparcie Banku Gospodarstwa Krajowego w eksporcie i ekspansji zagranicznej

Prelegentka: Janina Szwedo
Bank Gospodarstwa Krajowego

Starsza specjalistka w Zespole Relacji Finansowania Handlu w BGK, zajmująca się instrumentami Trade Finance, takimi jak akredytywy, kredyty dla banku nabywcy, wykupy wierzytelności oraz gwarancje bankowe. Ma doświadczenie w transakcjach z krajami Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Europy Wschodniej. Reprezentowała bank podczas szeregu wydarzeń dotyczących eksportu, m.in. w misji do Rwandy w 2022 roku oraz podczas otwarcia ZBH PAIH w Kijowie w 2023 roku. Ukończyła studia na brytyjskiej King’s College London na kierunku European Politics, ze specjalizacją w handlu zagranicznym.

Dzięki prelekcji dowiesz się:

Jakie są możliwości wsparcia przedsiębiorców przez BGK w eksporcie i ekspansji zagranicznej. Misją BGK jest wspieranie polskiego eksportu na rynkach podwyższonego ryzyka, do tej pory bank wsparł projekty handlowe i inwestycyjne w 86 krajach.
Celem wystąpienia jest przybliżenie firmom możliwościom mitygowania ryzyka wynikającego z wchodzenia na nowe rynki (np. ryzyko braku płatności ze strony importera, ryzyka ekonomiczne i polityczne) oraz finansowania kontraktów zagranicznych. Przedstawione będą także przykłady projektów eksportowych, które zostały wsparte przez BGK.

Druga prelekcja:

Fundacja Rodzinna i Fundacja z działalnością gospodarczą, co mają wspólnego z biznesem?

Prelegentka: Izabela Smolińska-Letza
Fundacja Weles Foundation

Dyrektor ds. dotacji i wdrożeń Fundacji Weles Foundation, prawnik z dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z prawem administracyjnym, cywilnym i unijnym w zakresie umów i realizacji projektów z dofinansowaniem z UE. Z pracą przy zarządzaniu, realizacji i pozyskiwaniu dotacji związana jestem od kilkunastu lat. Skutecznie realizowała i zarządzała projektami zarówno w obszarach funduszy społecznych jak i rozwojowych współpracując bezpośrednio z Instytucjami Wdrożeniowymi jak i Zarządzającymi funduszami UE oraz specjalistami z dziedzin, w których realizowane były projekty.

Dzięki prelekcji dowiesz się:

Jakie korzyści przysługują podmiotom takim jak Fundacje Rodzinne i Fundacje prowadzące działalność gospodarczą. Czy każdy przedsiębiorca może skorzystać z takich form prawnych, jakie są związane z tym możliwości, a jakie wyzwania i ograniczenia?

Program wieczoru:

18.30 – Rozmowy kuluarowe, networking. 
18.45 – Wystąpienie pierwszego prelegenta.
19.15 – Wystąpienie drugiego prelegenta.
19.45 – Sesja autoprezentacji wszystkich uczestników.
21.00 – Rozmowy kuluarowe, integracja i networking

Każdy z uczestników spotkania będzie miał możliwość aby zaprezentować swoją działalność w ramach sesji autoprezentacji.

Szczegóły wydarzenia:

– Kiedy: 22 lutego, czwartek godz. 18.30

– Miejsce: Hotel Mercure Warszawa Grand****, ul. Krucza 28, Warszawa

– Prosimy o zabranie ze sobą wizytówek

Kontakt ws. spotkania:

Franciszek Niemyski
Dyrektor Regionalny
franciszek.niemyski@iptg.pl

Zapisy na wydarzenie: https://app.evenea.pl/event/warszawa2202/