Kolacja Biznesowa PTG Radom

Kolacja Biznesowa PTG Radom

Kim jest nasz Prelegent?
Temat spotkania:
LOTNISKO JAKO SZANSA ROZWOJOWA DLA RADOMIA

STANISŁAW WOJTERA – Prezes Zarządu Państwowych Portów Lotniczych
Menedżer z 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Ekspert i wykładowca akademicki. Z branżą lotniczą związany od 2013 roku. Od października 2020 roku Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, wcześniej pełnomocnik zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego ds. infrastruktury Lotniska Chopina. Pełnił funkcje kierownicze m.in. w grupie PKO BP, PHO i PZL Świdnik oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Od wielu lat pełni funkcje w organach nadzorczych spółek kapitałowych. Jego doświadczenie zawodowe uzupełnia wykształcenie zdobyte podczas studiów na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, posiada także dyplom studiów Master of Business Administration.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) jest wiodącym podmiotem lotniczej infrastruktury transportowej w Polsce, biorącym aktywny udział w kształtowaniu i rozwoju tego strategicznego sektora gospodarki. Jest liderem rynku, do którego należą kluczowe elementy infrastruktury państwa, gwarantujące niezakłóconą zdolność funkcjonowania podmiotów działających w branży usług lotniczych.

W zasobach PPL znajduje się m.in. Lotnisko Chopina w Warszawie (EPWA) – największy w Polsce i jeden z większych portów lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Lotnisko Chopina posiada status międzynarodowego centrum przesiadkowego, zapewniającego państwu dostępność do międzynarodowych szlaków komunikacyjnych. Stale utrzymuje i rozwija zdolność operacyjną na rzecz przewoźników oferujących m.in. połączenia długodystansowe. Lotnisko Chopina w Warszawie jest też bazą narodowego przewoźnika PLL LOT. W 2018 r. z usług tego portu skorzystało 17,7 mln pasażerów.

P.P. „Porty Lotnicze” to również podmiot dominujący Grupy Kapitałowej PPL (GK PPL). Przedsiębiorstwo posiada udziały lub akcje 14 spółek m.in. zarządzających portami lotniczymi:
Kraków Airport,
Szczecin-Goleniów,
Poznań-Ławica,
Rzeszów-Jasionka,
MPL Warszawa-Modlin,
PL Gdańsk,
PL Wrocław,
PL Mazury (Szymany),
Bydgoszcz-Szwederowo,
MPL Katowice-Pyrzowice,
Zielona Góra-Babimost.

Miejsce:
Hotel Promenada

Program wieczoru:

18.00 – Rozmowy kuluarowe, networking (kawa, herbata)
18.15 – Kolacja i networking
18.45 –  Prezentacja Prelegenta: Lotnisko jako szansa rozwojowa dla Radomia
19.15 – Sesja Q&A do Prelegenta
19.30 – Sesja krótkich autoprezentacji wszystkich uczestników
20.00 – Rozmowy kuluarowe, integracja i networking

Wymagana jest rejestracja przez stronę: DOŁĄCZ DO WYDARZENIA >>

Serdecznie zapraszamy!
Szczegóły Wieczoru Biznesowego:

  • Kiedy: 24.05 środa godz. 18.00
  • Miejsce: Hotel Promenada, Radom
  • Prosimy o zabranie ze sobą wizytówek
Kontakt ws. spotkania:

Michał Osiej
Dyrektor ds. Rozwoju PTG
tel. 509-38-48-58
michal.osiej@iptg.pl