Przedsiębiorcy pomagają Ukrainie – Pociąg z pomocą humanitarną od Żabki

Przedsiębiorcy pomagają Ukrainie – Pociąg z pomocą humanitarną od Żabki

W dniu 13 marca br. dotarł do Kijowa specjalny pociąg towarowy z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej Kijowa. 60 ton żywności o długim terminie ważności, wody oraz niezbędnych środków higienicznych przekazała Grupa Żabka oraz jej inwestorzy – CVC Capital Partners oraz Partners Group. To kolejny transport pomocowy zorganizowany przez Żabkę, która łącznie przekazała ponad 300 ton produktów spożywczych i środków higienicznych na przejścia graniczne, do punktów recepcyjnych oraz do Ukrainy m.in. do Kijowa, Sum, Łucka i Dniepru. Pociąg z pomocą humanitarną został zorganizowany we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy, który koordynuje współpracę z Urzędem Miasta Kijów.

Transport 60 ton żywności oraz niezbędnych środków higienicznych do Ukrainy jest możliwy dzięki współpracy między właścicielami Żabki a urzędami miast Warszawa i Kijów. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zapewnia transport na Ukrainę, a właściciele Żabki pokrywają koszty przekazywanego towaru.

Konwój humanitarny to kolejny wkład Grupy Żabka – należącej do CVC Capital Partners i Partners Group – w pomoc społeczności ukraińskiej. Żabka przekazała już na granicę ponad 300 ton żywności oraz niezbędnych artykułów higienicznych we współpracy z partnerami: Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą, Polskim Czerwonym Krzyżem i Polskim Związkiem Ukraińców. W akcje pomocowe angażują się także franczyzobiorcy Żabki – osoby prowadzące sklepy przy granicy rozdają ciepłe napoje i przekąski, a w pozostałych miastach organizują zbiórki oraz dostarczają towar własnymi autami na granicę.

Jako odpowiedzialna organizacja, Żabka chce także zachęcać i dawać przestrzeń do niesienia pomocy – wsłuchując się w apele organizacji pomocowych, a także realizując założenia swojej strategii sieć uruchomiła program wolontariatu pracowniczego. Pracownicy mogą m.in. pracować na rzecz współpracujących z Żabką NGO-sów, a także przy wsparciu i koordynacji zbiórki darów w budynku Centrali firmy.

Jednocześnie sieć umożliwia swoim klientom wsparcie finansowe działań humanitarnych Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Polskiego Czerwonego Krzyża w obliczu wojny na Ukrainie. Darowiznę można przekazać za pomocą płatności kartą lub zbliżeniowo – przy pomocy zegarka czy telefonu. Zebrane w ten sposób datki zostaną podzielone po równo pomiędzy obie organizacje charytatywne.

Żabka Polska Sp. z o.o.