Połowiczny sukces w walce o wprowadzenie emerytur stażowych i zachowanie pomostowych

Połowiczny sukces w walce o wprowadzenie emerytur stażowych i zachowanie pomostowych

W czerwcu br. Polskie Towarzystwo Gospodarcze apelowało o wprowadzenie emerytur stażowych oraz o zachowanie pomostowych, jednocześnie podejmując szereg działań mających na celu realizację tychże postulatów. Dzisiaj można ogłosić częściowy sukces tamtej akcji. Pan Prezydent Andrzej Duda podpisał 16.08.2023 r. nowelizację ustawy o emeryturach pomostowych, która powoduje, że świadczenie to nie zostanie zlikwidowane (nie wygaśnie). Zdaniem PTG to słuszna decyzja.

Ponadto, uczestniczący w uroczystości w Pałacu Prezydenckim Pan Premier Mateusz Morawiecki stwierdził “rozmawiamy odważnie o emeryturach stażowych, aby były dopełnieniem rynku pracy”. Deklaracja taka również niezmiernie cieszy i daje nadzieję na pozytywne uregulowanie także tej, jakże istotnej zarówno z punktu widzenia gospodarczego, jak i społecznego, kwestii. Przyjmujemy ją z uznaniem.

https://iptg.pl/stanowisko-polskiego-towarzystwa-gospodarczego-w-sprawie-wprowadzenia-emerytur-stazowych-oraz-zachowania-pomostowych/ – przy tej okazji przypominamy oficjalne stanowisko PTG w rzeczonej sprawie z 12.06.2023 r. i dziękujemy wszystkim za wsparcie w procesie walki o lepsze prawo dla przedsiębiorców i wszystkich obywateli naszego kraju.