Powstała Polska Izba Handlowa w USA

Powstała Polska Izba Handlowa w USA

Mateusz Morawiecki – Premier RP i Paul W. Jones – ambasador USA w Polsce ogłosili w dniu 4 kwietnia 2018 r. utworzenie Polskiej Izby Handlowej w Stanach Zjednoczonych.

Polska Izba Handlowa w Stanach Zjednoczonych będzie organizacją zajmującą się promocją polskiej gospodarki w USA i ma dążyć do budowania reputacji Polski jako silnego państwa. Głównym założeniem Izby jest pomoc w wymianie handlowej i inwestycjach między amerykańskimi firmami i sektorem publicznym. Izba ma pełnić rolę partnera dla przedsiębiorstw z Polski działających w USA oraz dla amerykańskich firm, które rozwijają działalność na rynku polskim.

Wchodzimy w kolejną fazę pogłębionych relacji polsko – amerykańskich i utworzenie Izby polsko – amerykańskiej jest ważnym elementem budowy mocnej obecności naszego biznesu w Stanach Zjednoczonych, ale również wzmocnienia obecności przedsiębiorców amerykańskich w Polsce. – mówił Premier Mateusz Morawiecki.

Prezesem zarządu Polskiej Izby Handlowej w USA będzie Christopher Jamroz – mieszkający w Stanach Zjednoczonych biznesmen, który urodził się w Polsce. Obecnie jest on prezesem i dyrektorem generalnym w St. George Logistics. Siedziba Izby znajduje się w Waszyngtonie.

Polska Izba Handlowa będzie współpracować z polskim rządem oraz amerykańskimi i polskimi organizacjami handlowymi.

Więcej informacji –  www.premier.gov.pl

Fot. W. Kompała / KPRM

Wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego na temat powołania Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej

? Wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego na temat powołania Polskiej Izby Handlowej podczas konferencji prasowej z Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce, Paulem W. Jonesem.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera 4 kwietnia 2018


Zobacz więcej w kategoriiGOSPODARKA