Raport Globalizacja 4.0 – Śniadanie Prasowe

Raport Globalizacja 4.0 – Śniadanie Prasowe

Wczoraj odbyło się śniadanie prasowe #PTG podczas którego przekazaliśmy pierwsze informacje o naszym raporcie “Globalizacja 4.0. Podmiotowy model rozwoju” mediom. Raport przygotowaliśmy we współpracy z Ośrodek Analiz Cegielskiego. Partnerem raportu jest PKO Bank Polski.

W czasie śniadania swoje wystąpienia mieli:

  • Tomasz Janik – Prezes Zarządu PTG, Wiceprezes Decco S.A.
  • Konrad Banecki – Przewodniczący Rady Generalnej PTG, Prezes Chaber S.A.
  • dr Tymoteusz Zych – Redaktor Naukowy raportu, Prezes Ośrodka Analiz Cegielskiego wraz z zespołem
  • Kamil Kamiński – Doradca Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego

Spotkanie moderował Franciszek Podlacha – Dyrektor ds. Rozwoju PTG, Pomocniczy Redaktor Naukowy raportu. Śniadanie Prasowe było zapowiedzią publikacji raportu, która będzie miała miejsce podczas konferencji, która odbędzie się 29 listopada 2019 roku, w Hotelu Bellotto, w Warszawie. Przedstawiciele mediów którzy pojawili się na śniadaniu jako pierwsi otrzymali główne tezy raportu, które znalazły się w 11-stronicowym opracowaniu.

W swoim expose Premier Mateusz Morawiecki wspomniał o potrzebie deregulacji, szczególnie  w odniesieniu do sektora MŚP. Polskie Towarzystwo Gospodarczej gotowe jest wesprzeć Rząd Morawieckiego w procesie deregulacji. Na co zwrócił uwagę Kamil Kamiński, raport PTG ukazuje się w dobrym momencie i zawiera wiele ciekawych propozycji, które nowy rząd powinien wziąć pod uwagę.

#NowaIndustrializacja #TerazPolska #expose #Globalizacja_4_0 #PodmiotowyModelRozwoju