Światowe Forum Ekonomiczne w Davos rozpoczęte

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos rozpoczęte

Davos to miasto wschodniej Szwajcarii, w którym co roku odbywa się Światowe Forum Ekonomiczne – World Economic Forum (WEF). Początki wydarzenia sięgają 1971r., a inicjatorem całego przedsięwzięcia jest Klaus W. Schwab, niemiecki profesor biznesu  z uniwersytetu w Genewie.

Konferencja w Davos jest spotkaniem prezesów najbogatszych światowych korporacji, przywódców politycznych oraz wybranych intelektualistów i dziennikarzy. Bierze w nim udział około 2500 osób. Co roku na wydarzeniu pojawia się również przynajmniej kilku noblistów. W ciągu ostatnich lat impreza zyskała status największego corocznego wydarzenia, podczas którego gromadzą się światowe elity ze świata biznesu, finansów i polityki.

W tym roku Forum odbywa się w dniach 22-25 stycznia, a jego tematem przewodnim jest  „Globalizacja 4.0: Kształtowanie światowego ładu w dobie czwartej rewolucji przemysłowej” – w celu podjęcia dyskusji o stworzeniu lepszej wersji globalizacji.

Wśród tegorocznych gości pojawią się m.in. premier Japonii Shinzo Abe, kanclerz Niemiec Angela Merkel, Książe William, brytyjski biolog Sir David Attenborough czy premier Nowej Zelandii, Jacinda Ardern.

Polska reprezentowana jest przez prezydenta Andrzeja Dudę, który spotka się m.in. z szefem NATO oraz prezydentem Brazylii. Prezydent weźmie również udział w dyskusji na temat rewolucji technologicznej oraz podejmie rozmowy z zespołami kierowniczymi wielkich światowych firm takich jak Sokon Group czy Procter&Gamble, o rozwoju inwestycji w Polsce oraz wspólnych badaniach nad nowymi technologiami.

Na Forum obecny jest również premier Mateusz Morawiecki oraz takie polskie spółki jak PZU i Pekao, które podjęły wspólny projekt i stworzyły w Davos własną przestrzeń, Dom Polski – miejsce, w którym będą odbywać się debaty, prezentacje oraz konferencje poświęcone tematyce globalnej.

Zachęcamy do śledzenia tego wydarzenia.