Szkolenie „Retoryka w Biznesie” dla Członków Polskiego Towarzystwa Gospodarczego

Szkolenie „Retoryka w Biznesie” dla Członków Polskiego Towarzystwa Gospodarczego

Bezpłatne szkolenie z wystąpień publicznych w biznesie dla Członków PTG. Są to 4-godzinne warsztaty, z których każdy uczestnik wychodzi wyposażony w narzędzia do skutecznego występowania przed publicznością, porządkowania przekazywanej wiedzy i lepszego panowania nad stresem. Podczas szkolenia  uczestnicy w praktyce ćwiczą wykorzystanie przekazanej teorii. Seria zadań oraz indywidualny feedback są  podstawą do dalszego podnoszenia kompetencji w zakresie komunikacji i prezentacji.

Szkolenie poprowadzą trenerzy z Akademii Retoryki: https://akademiaretoryki.pl/

Plan szkolenia
Moduł 1
1. Ćwiczenie wprowadzające tzw. ice breaker – prowadzący poznaje uczestników  i ich dotychczasowe doświadczenia z wystąpieniami publicznymi
2. Jak przygotować wystąpienie? – wprowadzenie do kompozycji przemówień
3. Ćwiczenie z wystąpienia temat wymyślony przez uczestników – uczestnicy przygotowują wystąpienia zgodnie z zaproponowanym modelem
Moduł 2
4. W jaki sposób zdobyć i utrzymać uwagę publiczności? Narzędzia otwierające dobre wystąpienie
5. Jak wykorzystać storytelling w wystąpieniu biznesowym?
6. Ćwiczenie wystąpienia na zadany temat – przykuwanie uwagi, porządkowanie treści, celne puentowanie wypowiedzi.

W ramach poszczególnych ćwiczeń oraz analizy wystąpień poszczególnych uczestników będziemy zwracać uwagę również na gestykulację, mowę ciała i indywidualne kwestie wymagające dalszej pracy.

Dostępne terminy szkolenia:

  • 14 maja (WTOREK), g. 9.00 – 14.00
  • 20 maja (PONIEDZIAŁEK), g. 9.00 – 14.00

Rejestracja przez poniższy formularz Google:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdxrXtekSjHAUOH3GN-bvc1-d8xHTbVtMDxIpcvvr8Mu_2MKA/viewform?usp=sf_link

*        *       *       *       *

Fundacja Akademia Retoryki Igora Zalewskiego uczy wszystkiego co ma związek z komunikacją: retoryki, wystąpień publicznych, argumentacji, negocjacji, występów medialnych czy komunikacji w zespole. Od innych firm szkoleniowych różnią nas przynajmniej dwa istotne czynniki:

  1. Nasze warsztaty to w 90% zajęcia praktyczne. Element wykładu zredukowany jest do minimum, jest natomiast mnóstwo ćwiczeń, dzięki którym uczestnicy zajęć się doskonalą, ale także doskonale bawią. Na Google’u mamy ponad 170 ocen i średnią wciąż 5.0. Współpracowaliśmy z takimi firmami jak Orlen S.A., PKO Bank Polski, Benefit Systems, Dr Irena Eris, Jeronimo Martins, Superdob, KGHM.
  2. Naszej działalności komercyjnej towarzyszy aktywność misyjna. Uważamy, że dobra komunikacja to lepsze życie i lepsze relacje międzyludzkie. A młode pokolenie ma z tym problem. Stąd konkursy retoryczne dla licealistów i studentów oraz setki szkoleń, które przeprowadziliśmy w szkołach średnich i dla organizacji młodzieżowych. Szkolimy zatem nie tylko przedsiębiorców i polityków, ale także młodzież, aby zyskiwali pewność siebie i potrafili bronić swoich racji.

Zapraszamy!