Work-life balance a koronawirus – webinar PTG

Work-life balance a koronawirus – webinar PTG

– Skuteczne godzenie pracy i życia rodzinnego jest możliwe – przekonywał uczestników webinaru PTG „Work-life balance a koronawirus” Janusz Wardak – od 25 lat szczęśliwy mąż i ojciec dziesięciorga dzieci, jeden z założycieli i prezes Stowarzyszenia Akademia Familijna oraz właściciel firmy Life&Work.

6 kwietnia o godz. 15.00 odbył się pierwszy webinar organizowany przez Polskie Towarzystwo Gospodarcze. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak zorganizować dom, aby pogodzić różne potrzeby i role w czasie epidemii, czy oni i ich bliscy mogą teraz nauczyć się czegoś wartościowego oraz w jaki sposób poprawić godzenie ról zawodowych i rodzinnych w swoim życiu. W pierwszej części spotkania prelegent omówił siedem nawyków skutecznego działania.

Następnie ekspert omówił nawyki skutecznego działania w obszarze rodzina-praca, przy czym zaznaczył, że najważniejsze jest zaczynanie z wizją końca – zadanie sobie pytania: co będzie nas cieszyło lub czego będziemy żałowali pod koniec życia?

Uczestnicy nie otrzymali jedynie teorii, ale uzyskali praktyczne wskazówki m.in. by stale walczyli o lepsze wykorzystanie czasu w pracy (m.in poprzez priorytety i planowanie zamiast rozproszenia i odkładania), planowali wydarzenia rodzinne tak jak zawodowe oraz by planowali czas dla każdego członka rodziny tak samo jak to robią dla kluczowych klientów.

Odnosząc się do obecnej sytuacji epidemicznej prelegent wskazał jakie wyzwania, ale także jakie szanse ona niesie ze sobą. Wskazał jakie środki i narzędzia mogą pomóc w funkcjonowaniu rodziny w domu oraz przedstawił sposoby na wykorzystanie kompetencji zawodowych do bycia lepszym rodzicem.

Pan Janusz Wardak zaprezentował także książkę „Zintegrować życie” wydanej przez jego firmę, autorstwa hiszpańskiej ekspert od work-life balance, Nurii Chinchilli z IESE w Barcelonie. Partnerem książki jest PTG.

Webinar cieszył się dużym zainteresowaniem, a także spotkał się z pozytywnymi reakcjami ze strony odbiorców. W planach PTG jest organizowanie kolejnych tego typu spotkań, o czym informacje pojawią się na kanałach mediów społecznościowych oraz drogą mailową.