Wyzwania podatkowe 2022 Szkolenie

Wyzwania podatkowe 2022 Szkolenie

Dowiedz się na co szczególnie zwrócić uwagę po zmianach podatkowych w 2022 r. oraz co może Cię czekać w przyszłości.

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń podatkowych 2022 r. w zakresie: zmian w przepisach podatkowych oraz istotnych orzeczeń sądów oraz organów podatkowych.

Rok 2022 był niewątpliwie wyjątkowy jeżeli chodzi o istotność oraz zakres zmian, jakie nastąpiły w obszarze opodatkowania przedsiębiorców, dlatego podczas szkolenia chcemy:

  • wskazać na obszary wymagające szczególnej atencji ze strony przedsiębiorców oraz służb księgowych w kontekście zmian w prawie podatkowym;
  • zasygnalizować, jakie szanse przed polskimi przedsiębiorcami otworzyły zmiany wprowadzone przez Polski Ład – jakie nowe ulgi warto uwzględniać w działalności, tak aby racjonalizować obciążenia podatkowe;
  • wskazać, jakich zmian można spodziewać się jeszcze w najbliższym czasie;
  • zidentyfikować orzeczenia i stanowiska organów, które mogą być istotne dla Państwa działalności.
Agenda szkolenia:

1. Polski Ład 2022 r. – jak bardzo nowe przepisy zmieniły status podatkowy Polskich przedsiębiorców?
a. składka zdrowotna;
b. opodatkowanie przedsiębiorców indywidualnych i spółek;
c. estoński CIT, polska spółka holdingowa i nowe ulgi podatkowe;

2. Próba naprawy Polskiego Ładu – czy wdrożone lub procedowane zmiany w przepisach poprawią sytuację podatników?
a. jakie najważniejsze błędy Polskiego Ładu zostały naprawione;
b. najważniejsze zmiany na korzyść przedsiębiorców;
c .zmiany na niekorzyść podatników.

3. Inne zmiany w przepisach podatkowych – czy 2022 r. zapamiętamy tylko jako czas Polskiego Ładu?
a. slim VAT 3;
b. digitalizacja pracy urzędów;
c. nowe obowiązki raportowania;

4. Ważne orzeczenia sądów – na co zwrócić uwagę z perspektywy mijających miesięcy 2022 r.?

Prowadzący:

Maciej Gruchot – Doradca podatkowy z 8-letnim doświadczeniem w świadczeniu usług prawnych i podatkowych, partner w Kancelarii Kempa Gruchot Rawicz-Zaborowska. Doświadczenie zdobywał m.in. w firmach doradczych z kręgu BIG4, polskich kancelariach, a także w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. W przeszłości wykładowca prawa finansów publicznych oraz finansów jednostek samorządu terytorialnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jego praktyka obejmuje doradztwo podatkowe w zakresie: bieżącego wsparcia przedsiębiorców, doradztwa transakcyjnego i restrukturyzacyjnego, wdrażania procedur podatkowych, a także obsługi międzynarodowych struktur kapitałowych. Doradzał kluczowym podmiotom z sektora finansowego (m.in. ubezpieczycielom, towarzystwom funduszy inwestycyjnych), branży spożywczej oraz produkcyjnej. Jego praktyka obejmowała w szczególności doradztwo restrukturyzacyjne. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również 2-letnie studium prawa UE i brytyjskiego w Centrum Prawa Brytyjskiego zorganizowane w ramach współpracy Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu w Cambridge.

Damian Piłat – radca prawny z 7-letnim doświadczeniem (m.in. w firmach z tzw. BIG4) współpracujący z kancelarią Kempa Gruchot Rawicz Zaborowska. Jego praktyka obejmuje: bieżące doradztwo w zakresie rozliczania VAT i innych podatków pośrednich, doradztwo transakcyjne, reprezentowanie klientów w toku postępowań podatkowych oraz kontroli podatkowych, a także prowadzenie spraw przed sądami administracyjnymi. Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych firmach doradczych, gdzie na bieżąco doradzał dużym i średnim przedsiębiorcom krajowym, a także spółkom należącym do międzynarodowych grup kapitałowych. Jego klienci działali w zróżnicowanych branżach – między innymi produkcyjnej, motoryzacyjnej, FMCG, handlu detalicznym, budowlanej i finansowej. Doradzał klientom w obszarach: rozliczeń bieżących w zakresie podatków pośrednich (przede wszystkim VAT), VAT compliance, kontroli i postępowań podatkowych przed urzędami skarbowymi w trakcie kontroli i postępowań podatkowych. Wielokrotnie reprezentował klientów przed sądami administracyjnymi. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

* link do szkolenia zostanie przesłany po zakupie biletu

Wymagana jest rejestracja przez stronę: DOŁĄCZ DO WYDARZENIA >>