Zarząd

Prezes Zarządu

Tomasz Janik

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Od roku 1997 prowadzi działalność gospodarczą w branży materiałów budowlanych. W 1998 r. rozpoczął produkcję drewnianej stolarki okiennej Ortis na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W 2003 r. produkt ten został nagrodzony Godłem Promocyjnym „Teraz Polska“. Od 2004 r. jego firma Decco S.A. uruchomiła produkcję profili okiennych w zakładach w Chinach, a w 2009 r. przeniosła ją do Polski.

Wysoka pozycja firmy w branży została potwierdzona szeregiem nagród m. in. Gazelą Biznesu. Ponadto Decco S.A. znalazła się w raporcie „1000 companies to inspire Europe 2016” przygotowanym przez London Stock Exchange jako jedna z 30 najdynamiczniej rozwijających się firm z sektora MŚP w Polsce. Jego firmy prowadzą sprzedaż w ponad 20 krajach świata i zatrudniają ponad 170 osób.

Jeden z fundatorów Fundacji Republikańskiej.

Mąż i ojciec czwórki dzieci – Magdaleny, Janka, Aleksandry i Stasia.

Wiceprezes Zarządu

Konrad Banecki

Absolwent Wydziału Technologii Żywności na SGGW, a także studiów MBA w Pierwszej Wyższej Prywatnej Szkole Businessu i Zarządzania prof. Kuźluka w Warszawie. Studiował także na Wydziale Filozofii Akademii Teologii Katolickiej.

W latach 1980-1991 pracował w różnych laboratoriach. Równolegle prowadził też swoją pierwszą prywatną firmę przetwórstwa spożywczego.

W 1991 roku został prezesem nowo powstałej firmy typu joint venture Chaber Sp. z o.o.. W 1994 roku firma Chaber znalazła się w gronie najbardziej dynamicznych przedsięwzięć Financial Times typu joint venture w Europie Wschodniej.

W latach 2006-2015 Przewodniczący Rady Nadzorczej Chaber S.A. Od 2017 roku Prezes Zarządu.

Od 2016 roku Przewodniczący Rady Nadzorczej UNIMOR Development S.A.

Wiceprezes Zarządu

Marek Romanowski

Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Pracę zawodową rozpoczął w trakcie studiów. Pierwsze doświadczenia zdobywał w międzynarodowych koncernach, takich jak Procter & Gamble, British American Tobacco, TP S.A. (Orange).

Równolegle, w roku 1997, rozpoczął działalność gospodarczą. Jako przedsiębiorca związany jest głównie z branżami wysokich technologii i doradztwa sprzedażowego. Obecnie jest współwłaścicielem i Prezesem Zarządu spółki Ovazi, której misją jest kreowanie i skuteczna komercjalizacja innowacyjnych rozwiązań rynkowych.

Współfundator i Członek Zarządu Fundacji Klub Konserwatystów, której głównym celem było propagowanie myśli konserwatywnej w społeczeństwie poprzez inicjowanie spotkań z autorami książek, publicystami i dziennikarzami. Fundacja organizowała również coroczne Turnieje Szachowe im. Benjamina Andersona i stworzyła bibliotekę myśli konserwatywnej.

Współzałożyciel i jeden z fundatorów Projektu Zaścianek, w ramach którego odbywają się cykliczne warsztaty obywatelskie, organizowane przez grupę konserwatystów z Podlasia, na które zapraszani są ciekawi prelegenci.

Prywatnie mąż i ojciec. Ideowy wolnościowiec, instruktor strzelectwa sportowego i miłośnik jazzu.